İngiltere`de Uzaktan Eğitim ile MBA yapabilirsiniz...

MBA yapmak istiyorum ancak İster Türkiye`de ister yurtdışında olsun örgün (sınıf içi) eğitim alacak zaman bulamıyorum diyorsanız, İngiltere`nin en saygın üniversitelerinden bazılarının uzaktan (online) MBA programları, eğitimAL ile Türkiye`de!

Galler (University of Wales), Bradford, Sunderland gibi saygın bu üniversitelerin MBA programları aynen örgün eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitimde de 1 yıl sürmekte ve eğitim programı tamamlandıktan sonra Üniversitesinin MBA derecesini almaya hak kazanırsınız.

Alınan diploma Türkiye`de olduğu gibi eMBA değil, MBA diplomasıdır yani örgün eğitimde alınandan tamamen farksızdır.

 

University of Wales (Galler Üniversitesi)

 

University of Wales (Galler Üniversitesi), bünyesinde Galler bölgesine dağılmış 9 ayrı üniversiteyi barındıran bir üniversite konfedarasyonudur. Sunduğu lisans, yüksek lisans ve araştırma programlarına ek olarak dil bilimlerinde, özellikle de eski İngilizce alanında söz sahibidir. Üniversite yayınlarından çıkan Welsh Dictionary, İngilizce için Oxford Sözlüğü neyse Galce için odur. Mezunlarına Mezunlarına ‘Ejderhalar’ adını veren okulun rektörü ise Galler Prensi`dir. Bugün 80.000’in üstündeki öğrencisiyle 43 ayrı ülkede eğitim veren üniversitenin merkezi Galler’in başkenti Cardiff’tedir. İktisadi idari bilimler, mühendislik, dil bilimleri, tarih, sosyal bilimler ve hukuk alanlarında araştırma odaklı eğitim anlayışıyla dikkat çeken ve uzaktan (online) eğitimde de dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından biridir.

 

MBA Programları

 

4 farklı alanda MBA programı sunmaktadır. Bunlar;

 

1-Project Management

2-Service Excellence

3-Human Resources

4-Management Consultancy

 

MBA programları 1 yıl sürmektedir.

 

University of Bradford

1882 ylında o dönemin dünyada tekstil merkezi olan Bradford’da Bradford Teknik Yüksek Okulu olarak kurulan Bradford Üniversitesi, modern, yenilikçi ve gelenek odaklı yapısı ile sadece İngiltere’nin değil dünyanın en saygın üniversitelerinden biri halini almıştır. Öyleki o şu anda İngiltere’de mezunların iş bulma oranı incelendiğinde Kuzey İngiltere’de ilk, İngiltere’nin genelinde ise 2. sıradadır. Bradford Üniversitesi, yenilikçiliğini açmış olduğu bölümler ve araştırma seçenekleri ile sürekli olarak ön planda tutmuştur. Örneğin İngiltere’de Londra dışında ilk modern ve çağdaş “İşletme Okulu” Bradford Üniversitesi tarafından kurulmuştur.  Böylce dünyanın en iyi iktisadi idari bilimler okullarından biri halini almıştır.

Bradford Üniversitesinde genel yönetim üzerine MBA programı bulunmaktadır. MBA programına ek olarak MSc Marketing and Management ile MSc Finance, Accounting and Marketing programları vardır.

 

Her üç yüksek lisans programıda 1 yıl sürmektedir.

 

University of Sunderland

THE Magazine tarafindan 2005 yilinda `Best English University for student experience` unvanina layik gorulen University of Sunderland, 70 ulkeden 7000’den fazlasi yabanci olmak uzere 10.000’in uzerinde ogrenciye evsahipligi yapmaktadir. Bir asirdan uzun bir suredir Wear Nehri kiyisinda yer alan St. Peter`s Kampusu ile sehir merkezindeki City Kampusu olmak uzere iki kampuste egitim veren universite; ozellikle bilisim, iktisadi ve idari bilimler, sahne sanatlari alanlarinda soz sahibidir. Etkin Ogrenci Birligi’nin onculugunde, ozellikle kampus icinde sagladigi sosyal yasam sartlari ile ogrencilerin ekonomik sartlarda yasamasina olanak saglamaktadir.. Gecmiste tersane olarak kullanilan binalari ogrenciler icin konaklama alanlari ve sosyal merkezlere donusturerek sehrin dokusuna da katki saglamistir. City Kampusu’nde ise yine ogrenciler icin yaklasik 100 milyon GBP harcamayla yaptigi yenileme calismalari dahilinde vucut bulan tesisi CitySpace, London 2012 Paralympic Oyunlari icin resmi antreman sahasi secilmistir. St. Peter`s Kampusu’ndeki medya merkezinden yayin yapan radyosu Spark FM, her yil cesitli oduller almaktadir. Egitim kalitesinin yaninda sosyal imkanlari ile dikkat ceken Sunderland Universitesi …

Sunderland Üniversitesinde genel yönetim üzerine MBA programı vardır. Ancak diğer MBA programlarının tersine 2 yıl sürmektedir.

 

Her 3 programın da eğitim dili İngilizcedir. Başvuru yapan adaylardan IELTS ya da TOEFL istenmemektedir. Bu sınavlar yerine adayların İngilizce eğitim almış olduklarını belgelemeleri yeterlidir.

 

Dersleri takibi, sınavlar ve tartışmalar internet üzerinden yapılmaktadır. Öğrencilerin İngiltere’ye gitmesi gerekmemektedir.

 

Sadece isteyen öğrenciler diploma töreni için İngiltere’ye gidebilirler.

 

MBA programları hakkında uzman danışmanlarımıza danışmak isterseniz http://www.egitimal.com/iletisim.aspx

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !